טלפון: 03-644-3-777  אימייל: info@logos.co.il

פרסום בגוגל חינם

באופן כללי, רובנו רוצים לקבל כמה שיותר תמורת כמה שפחות כסף ומשאבים. הגיוני. לכן, כאשר אתם רואים פרסום או הקשר כלשהו המציעים לכם פרסום בגוגל חינם, אתם מיד מסתקרנים ונמשכים לכך. כי הרי מי לא רוצה לפרסם בגוגל כדי להגדיל תנועה לאתר והכנסות וגם לא לשלם על זה?! אך המציאות, כמובן, מורכבת יותר. פרסום בגוגל במהותו תמיד עולה כסף. נכון שניתן ורצוי להשקיע את הכסף הזה בחכמה וביעילות מקצועית, אך כדי לפרסם צריך להיות מוכנים לשלם!
יתרה מכך, בפועל אין כיום למעשה שום דרך ריאלית וברת קיימא להגיע לתוצאות טובות בגוגל ללא השקעת משאבים כספיים מסוימים. גם קידום אתרים בגוגל – תחום שאינו מצריך על פניו השקעה ישירה בפרסומות והקלקות – מחייב השקעה פיננסית ושל משאבים עסקיים כדי לקבל תוצאות טובות.

אם זה לא קיים, מדוע מציעים לכם את זה?

שאלה טובה! האינטרנט והמדיה הדיגיטלית מהווים עולם ענק ומורכב של פלטפורמות, אפיקי שיווק והרגלי גולשים. קל להתבלבל ולטבוע בשפע האפשרויות של עסקים קטנים ובינוניים לקדם את עצמם במרחב האינטרנטי, בניסיון לייצר נוכחות דיגיטלית יעילה ומשפיעה יותר. לצערנו, גורמים שונים בתעשיית הפרסום והשיווק הדיגיטליים מנצלים זאת ויוצאים בהצהרות "מפוצצות" והבטחות גדולות מאוד, הצעות אשר גורמות להצעות של עסקים ותיקים ולגיטימיים יותר בשוק להיראות יקרות ולא רלוונטיות.

אך כאמור, אין דבר כזה פרסום בגוגל בחינם וגם לא יכול להיות. חברת גוגל היא חברת הפרסום הגדולה בעולם ועיקר ההכנסות של ענקית החיפוש בנויות על פרסומות. כך שאין שום היגיון כלכלי או תפעולי מצד גוגל לאפשר בכלל פרסום בחינם, הרי מהותו של הפרסום שהוא מצריך השקעת כסף בניסיון לייצר יותר כסף. גורמים המציעים לכם פרסום חינמי בגוגל מציעים לכם למעשה חתול בשק, אין דרך נעימה יותר לומר זאת. אפשר להציג את הדברים בכל מיני צורות, לבנות "מודל כלכלי" של תשלום חודשי עבור השירות ולספר לכם כל מיני סיפורים על פלטפורמות ודרכים לבצע פרסום חינמי במנוע החיפוש של גוגל ו/או ברשת התוכן של החברה. אך הצעה לפרסום חינם בגוגל תמיד תטמון בחובה "טריק" או משהו לא ברור. כי פשוט אין דבר כזה!

פרסום בגוגל

בעסקים, אין מתנות חינם

יכולים להיות אלו שיבואו ויאמרו שדרך קידום אתרים אורגני אפשר להגיע למיקומים גבוהים בגוגל בחינם. אך ראשית כל זהו חיפוש אורגני ולא פרסום, ושנית כל, אי אפשר להגיע למיקומים הראשונים של גוגל בנושאים בעלי נפח חיפוש מהותי בלי להשקיע משאבים ו/או כסף. פרסומות בכל רחבי הרשת המורכבת של גוגל תמיד יעלו כסף, לא משנה איך נסובב את זה. קידום אורגני יכול, כביכול, להיעשות בחינם, אך זה לא באמת חינם. כי כדי לבצע תהליכי SEO אפקטיביים ואיכותיים יש להשקיע זמן רב ביצירת תוכן, שינויים טכניים לאתר, בניית קישורים ועוד מכלול היבטים.

נכון שניתן למשל (בעיקר בחו"ל) להגיע למיקומים "ממומנים" טובים בגוגל בתוצאות חיפוש מקומיות. אך זה בעיקר בארה"ב ושווקים בינלאומיים גדולים וגם כאן לא מדובר על פרסום בגוגל בחינם כי כדי שעסק יוצג במיקומים ראשונים (אורגני) של חיפוש לוקאלי עליו להשקיע משאבים בקידום.

מסקנות…

בכל הקשור להצעות של פרסום בגוגל בחינם, יש כל מיני משפטים קלישאתיים שניתן להשתמש בהם והם יהיו נכונים לגמרי. למשל מה שעולה היום בזול יעלה לכם בעתיד ביוקר, אין מתנות חינם, שלא יעבדו עליכם וכן הלאה. פרסום בגוגל עולה כסף, כאשר ביצוע יעיל של קמפיין פרסומי, ניתוח בזמן אמת והתאמות אישיות של הפרסומות למטרות והגדרות העסק שלכם יכול ללא ספק להכניס לכם יותר כסף מעלות הפרסום ולשפר משמעותית את ביצועי העסק שלכם באינטרנט.

 

רוצים לפרסם את העסק שלכם באינטרנט? צלצלו ללוגוס:
03-6443777

התקשרו עכשיו