טלפון: 03-644-3-777  אימייל: info@logos.co.il

פייסבוק מסבירה לנו פנים

פיקאסה כבר לא לבד בשטח. פייסבוק נכנסת לתחום זיהוי הפנים ומתכוונת להשיק פיצ'ר אשר יקל את הצורך המסורבל בתיוג ידני של כל אובייקט ואובייקט בתמונה.

קיצרו חצי מהעבודה

כל החברים בפייסבוק מודעים בוודאי לתהליך המתסכל בו נדרש תיוג ידני של כל אדם המופיע בתמונה מסוימת, כולל כתיבת שמו.

ע"מ לשים קץ לפעולה זאת (או לפחות לקצר אותה בחצי) הודיעה פייסבוק שהיא בוחנת רכיב חדש בפלטפורמה שלה אשר יידע לזהות את הפנים המצולמות בתמונה (זיהוי הפנים בתור אובייקט נפרד מיתר הגוף המצולם) וכל מה שיישאר לחבר זה להוסיף את שמו של האדם המתוייג.

נכון, זה לא כמו בפיקאסה

המנגנון החדש אינו מתיימר לזהות את הפנים ולתייג אותם בצורה אוטומטית כפי שהדבר מתבצע בפיקאסה. אולם בהנחה שכל יום מועלות לפייסבוק יותר ממאה מיליון תמונות (כפי שכתב סם אורי, מנהל המוצר בפייסבוק) הרי שהפיצ'ר החדש אמור לחסוך זמן רב של תיוג, וכל מה שיישאר הוא "לכתוב את שם החבר וללחוץ אנטר", כותב אורי בפוסט שהוא פרסם בנושא.

נכון לעכשיו, הפיצ'ר החדש נמצא בבדיקה אצל קבוצה מצומצמת ביותר של אנשים, והוא יהיה זמין לשימוש לכלל החברים לאחר שיסתיימו כל תהליכי הבדיקה.

ומי שרוצה ממש כמו פיקאסה?

אז זהו, שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים. חברת face.com הישראלית פיתחה אפליקציה (Photo Tagger)  לפייסבסוק אשר מבצעת בדיוק את אותה הפעולה שעושה פיקאסה. היא גם יודעת לזהות את הפרצופים בתמונה, וגם יודעת לתת להם שמות בצורה אוטומטית. בעת ההפעלה הראשונית שלה היא תבקש מכם גישה חד פעמית לכל הפרטים האישיים שלכם ושל חבריכם (כולל שמות, תמונות פרופיל, מין, קישורים, רשימות חברים וגישה לכל התמונות וקטעי הוידאו שהעליתם לפייסבוק) ולאחר מכן היא תתחיל בעבודה – בדיוק כמו בפיקאסה.

התקשרו עכשיו